Střediska

Naše služby jsou nabízeny ve dvou blízko od sebe ležících lokalitách a to konkrétně v Ivanovicích na Hané a ve Chvalkovicích na Hané.mapa

Ivanovice na Hané jsou místem ležícím na území bývalého okresu Vyškov v Jihomoravském kraji, 8 km severo-východně od města Vyškov při dálnici D1 a železniční trati z Brna do Přerova. Ivanovice na Hané jsou místem s bohatou historií. Středisko Ivanovice je umístěno v bývalé hospodářské budově na Tyršově ulici (blízko centra města) kompletně zrekonstruované v roce 2012.

Chvalkovice na Hané je pěkná obec vzdálená 2 km od Ivanovic na Hané, je zde bohatý kulturní život, jezdecký klub, přilehlé zahrady a prostorný dvůr, které je možné využívat k hypoterapií, ergoterapií a muzikoterapií. V těsné blízkosti domova se nachází i nová kavárna. Ta slouží jako místo setkávání pro naše uživatele jak kdykoli během týdne, tak pravidelně dle jejich přání.

Dopravní dostupnost je zajištěna vlakovou a autobusovou přepravou, případně automobily.


Středisko Chvalkovice1-770x398 (2)

Středisko Chvalkovice Domova u zámku vzniklo ze statku, který dříve patřil k zámku Chvalkovice na Hané. Na podzim roku 2009 byla dokončena přestavba chátrajícího statku na bytový dům. V listopadu téhož roku byl domov zkolaudován a postupně se do něj začali stěhovat uživatelé. Přestavbou vzniklo 21 jedno a dvoupokojových bytů se sociálním zázemím. Budova není zcela bezbariérová. Domov pro seniory nabízí 26 míst v přízemí imobilním uživatelům a 44 míst uživatelům, kteří jsou schopni chůze.

Na podzim roku 2016 byl postavený výtah, který zajišťuje bezbariérový pohyb v prostorách celé ubytovací budovy.

Byty jsou umístěny v dvoupodlažní budově v rámci uzavřeného areálu s vnitřním dvorem. V přízemí je umístěna společná jídelna. Ve dvoře jsou dvě krytá posezení, zajišťující klidný a nerušený pobyt s možností pořádání venkovních aktivit. Je zde i krb, využívaný pro pravidelné opékání špekáčků či individuální oslavy. Zelené plochy vnitřního dvora udržujeme společně s uživateli, kteří se tak mohou podílet na úpravě okrasné zeleně. Uprostřed areálu je budova, ve které se nachází menší klubovna.

Nabízené služby

Domov pro seniory                            70 lůžek

Domov se zvláštním režimem           24 lůžek

Vzor smlouvy o poskytování služby

 

Středisko Ivanovicehome-duz-4

Středisko Ivanovice Domova u zámku vzniklo rekonstrukcí bývalé hospodářské budovy na Tyršově ulici. Rekonstrukcí vzniklo 7 dvou tří a čtyřpokojových bytů se sociálním zázemím.

Budova domova pro seniory je bezbariérová.

Budova domova se zvláštním režimem je třípodlažní bez výtahu. Všech 25 míst na domově se zvláštním režimem je určených  pro uživatele, kteří jsou schopni se samostatně pohybovat.

Byty jsou umístěny v uzavřeném areále s vnitřním dvorem. V přízemí je umístěna společná jídelna a klubovna. Ve dvoře je kryté posezení, zajišťující klidný a nerušený pobyt s možností pořádání venkovních aktivit. Dvůr je zároveň dostatečně rozlehlý, aby uživatelům se sníženou schopností pohybu poskytl dostatečný prostor pro bezpečné procházky či pobyt mimo pokoj. Součástí je i rozlehlá zahrada, která nabízí možnosti pracovní terapie.

 

Nabízené služby

Domov pro seniory                            20 lůžek

Domov se zvláštním režimem           23 lůžek

Vzor smlouvy o poskytování služby

Domov pro seniory, domov se zvláštním režimem, pečovatelská služba